Новини

Всесвітній день науки

Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку, що відзначається щорічно 10 листопада, є глобальною платформою для визнання ключової ролі науки в суспільстві. Цей день не лише підкреслює важливість залучення громадськості до дискусії з наукових проблем, що виникають, а й підкреслює актуальність науки в нашому повсякденному житті. Більш тісно пов'язуючи науку із суспільством, цей день покликаний інформувати громадян про наукові розробки та про ту незамінну роль, яку вчені грають у покращенні нашого розуміння нашої унікальної планети. Тема 2023 року: Зміцнення довіри до науки Роль науки у формуванні нашого колективного майбутнього може бути реалізована лише тоді, коли є довіра до науки. Саме довіра до науки стимулює розробку та застосування науково обґрунтованих рішень багатогранних проблем нашого світу. Довіра до науки – складне питання. Це впливає на те, як працюють вчені, та на те, як наука сприймається суспільством. Крім того, підвищення довіри до науки посилює науково обґрунтовані політичні рішення та підтримку суспільства у їх застосуванні. Історія та походження: Початок Всесвітнього дня в ім'я миру та розвитку можна віднести до 1999 року, коли у Будапешті відбулася Всесвітня конференція з науки. День 10 листопада, заснований на прихильності до науки та суспільства, був заснований як щорічний захід для підтвердження цілей, проголошених у Декларації про науку та використання наукових знань. З моменту проголошення ЮНЕСКО 10 листопада Всесвітнім днем в ім'я миру та розвитку в 2001 році, цей день став каталізатором численних проектів, програм та фінансування науки у всьому світі. Відзначаючи Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку, ми визнаємо невпинне значення науки у формуванні сталого суспільства.

ПОРЯДОК НОСТРИФІКАЦІЇ ДИПЛОМУ, ПІДТВЕРДЖЕННЯ СЕРТИФІКАТУ ЛІКАРЯ-СПЕЦІАЛІСТА ТА ПОСВІДЧЕННЯ

ПОРЯДОК НОСТРИФІКАЦІЇ ДИПЛОМУ, ПІДТВЕРДЖЕННЯ СЕРТИФІКАТУ ЛІКАРЯ-СПЕЦІАЛІСТА ТА ПОСВІДЧЕННЯ ПРО ПІДТВЕРДЖЕННЯ/ПРИСВОЄННЯ ЛІКАРЯ-СПЕЦІАЛІСТА, ОТРИМАНИХ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Інформація буде корисна медичним працівникам, які на період воєнного стану вимушені покинути Україну та планують тимчасово працевлаштуватися на роботу за спеціальністю в інших країнах, з приводу механізму підтвердження диплому, сертифікату лікаря-спеціаліста або посвідчення про присвоєння/підтвердження кваліфікаційної категорії.

Міністерство охорони здоров’я України інформує, що проведення перевірки автентичності дипломів про освіту належить до компетенції Міністерства освіти і науки України.

Водночас верифікація документів, що підтверджують професійну кваліфікацію медичних і фармацевтичних працівників, які у період воєнного стану виїхали з України за кордон та бажають тимчасово працевлаштуватися за фахом, знаходиться у виключній компетенції МОЗ.

Звертаємо увагу, що МОЗ не уповноважувало жодну організацію, у тому числі громадські організації чи професійні асоціації, на здійснення діяльності щодо верифікації професійного статусу медичних та фармацевтичних працівників.

ЯК  ПІДТВЕРДИТИ ДИПЛОМ

Підтвердити диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста (зробити апостиль), який отримано в закладах вищої освіти України Ви можете виключно в Міністерстві освіти і науки України. Повноваження на проставлення апостилю надані МОН на підставі Постанови КМУ №61 від 18.01.2003 року.

МОН засвідчує апостилем офіційні документи про освіту, що видані закладами освіти, державними органами, підприємствами, установами і організаціями. Офіційними документами про освіту вважаються документи про освіту (наукові ступені), видані за формою (зразком), встановлені в Україні на дату їхньої видачі відповідними нормативно-правовими актами; а також адміністративні документи: архівні довідки, навчальні плани, довідки, що видаються закладами освіти, державними органами, підприємствами, установами і організаціями та стосуються сфери освіти і науки. Такими документами, зокрема, є атестати, дипломи і додатки до них, довідки і навчальні плани й деякі інші. З метою проставлення апостилю треба звернутись до Інформаційно-іміджевого центру МОН України, який проставляє апостиль на будь-які документи, отримані в Україні, що стосуються сфери освіти і науки.

Перелік документів, які треба апостилювати саме у вашому випадку може вказати або посольство країни перебування, або навчальний заклад, де ви плануєте навчатися, або інша установа, що вас працевлаштовує.

Інформацію про роботу інформаційно-іміджевого центру МОН України ви можете знайти за посиланням: https://apostille.in.ua/ua/

ЯК ПІДТВЕРДИТИ ПОСВІДЧЕННЯ  ЛІКАРЯ СПЕЦІАЛІСТА

З метою проведення верифікації документів, що підтверджують поточний професійний статус медичного або фармацевтичного працівника (зокрема, для підтвердження посвідчення про присвоєння/підтвердження категорії лікаря-спеціаліста), необхідно надіслати відповідний запит до МОЗ. У відповідь на електронну адресу запитувача буде надіслано перелік документів, які необхідно надати для проведення процедури верифікації професійного статусу.

Структурним підрозділом МОЗ, в сфері компетенції якого знаходиться зазначене питання, є Директорат медичних кадрів, освіти і науки. Адреса для листування: moz@moz.gov.ua

ЧЛЕНСЬКІ ВНЕСКИ 2024


Запрошуємо членів ТОУ сплатити членські внески за 2024 рік та оформити передплату на друковану версію Офтальмологічного журналу через Укрпошту.

Розмір членських внесків становить 300 грн. на рік.

Підписка на журнал окремо через “Укрпошту”. Вартість підписки через Укрпошту разом з пересилкою складає 807,00 грн.

СПЛАТИТИ ЧЛЕНСЬКИ ВНЕСКИ ЧЕРЕЗ PORTMONE

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ ЧЕРЕЗ УКРПОШТУ

Для нових членів ГО "Товариство Офтальмологів України"

Для того, щоб стати членом ТОУ потрібно заповнити онлайн реєстраційну анкету.

Заповнити онлайн реєстраційну анкету

Завантажити квитанцію про сплату членського внеска

Для оплати онлайн необхідно заповнити усі поля, вказати ПІБ, призначення платежу - Членські внески до Товариства за 2024 р. та зробити оплату.

СПЛАТИТИ ЧЛЕНСЬКИ ВНЕСКИ ЧЕРЕЗ PORTMONE

Конференція «Глаукома + 2023»

Запрошуємо лікарів — офтальмологів, лікарів — дитячих офтальмологів, ендокринологів, дитячих ендокринологів та лікарів сімейної практики до участі у науково-практичній конференції з міжнародною участю «ГЛАУКОМА + 2023. Актуальні питання офтальмології. Цивільна та військова травма органа зору. Сучасні підходи до відновлення зору»

Участь у конференції «Глаукома + 2023» — це СЕРТИФІКАТ БПР  (згідно наказу МОЗ № 446 від 22.02.2019.).

Захід має реєстрацію БПР, які мають проводитись у 2023 році.

 

ДЕТАЛІ ТА РЕЄСТРАЦІЯ НА САЙТІ: https://www.glaucomaplus.com.ua/

Програма науково-практичної конференції включає ключову лекцію, наукові секції, майстер-класи по новітнім технологіям за участі членів президії Українського та Європейського глаукомних товариств, виступи лекторів ESASO та провідних установ України.

Теми:

 • Фундаментальні дослідження для офтальмології;
 • ВСI (Вrain-Computer –ІnterFace) — штучні зорові функції: реальність чи мрії;
 • Військова та цивільна травма;
 • Діагностика, лікування, медична та мікрохірургічна реабілітація хворих на глаукому, катаракту, діабетичні ускладнення та захворювання поверхні ока.

В обговоренні найгостріших питань офтальмології мають приймати участь відомі та нові обличчя світової офтальмології та провідні українські фахівці.

Актуальні питання рогівки та зовнішніх захворювань

Асоціація офтальмологів Вільнюського Повіту та Центр очних хвороб Вільнюського університету організовують міжнародну гібридну конференцію "Актуальні питання рогівки та зовнішніх захворювань", яка відбудеться у Вільнюсі 14-15 квітня. Ключовий доповідач - професор Харміндер Дуа. На заході також будуть представлені доповіді з країн Балтії.

ДЕТАЛЬНІШЕ: https://creativa.lt/event/update-on-cornea-and-external-diseases/

Особисто для офтальмологів України організатори надають можливість послухати лекції всесвітньо відомого професора Харміндера Дуа і побачити, як він відвідує пацієнтів під час ранкового обходу в клініці Центру очних хвороб. Оганізатори надають спеціальне посилання для реєстрації з нульовою оплатою для наших українських колег, щоб підтримати освіту в ці важкі часи. Для безкоштовної участі треба перейти за посиланням, натиснути кнопку REGISTRATION, потім кнопку BUY. Обрати білет: Doctors from Ukraine (Online).

Дякуємо нашим колегам з Литви за цю можливість.

Стипендіальна програма IOFF-CBM для офтальмологів з України

Міжнародний фонд офтальмологічних стипендій (IOFF e. V.) - це німецька благодійна організація, яка
організувала понад 1300 тримісячних стипендій (переважно стажувань) для молодих офтальмологів з 80 країн з обмеженими ресурсами та низьким рівнем обслуговування. Фінансування програми надходить від неурядових організацій, міжнародної індустрії та офтальмологічних товариств.
Стипендіальна програма IOFF-CBM запрошує молодих офтальмологів виключно з України подавати заявки на стипендію IOFF-CBM (стажування) за спеціалізацією "Вітреоретинальна хірургія" або "Окулопластика" тривалістю три місяці. Очікується, що стипендіати IOFF-CBM повернуться в Україну з набутими знаннями та навичками, щоб допомогти реагувати на надзвичайні медичні ситуації, спричинені війною.
Кандидати, які можуть взяти участь у програмі (якщо кандидат не відповідає жодному з вищезазначених критеріїв, він/вона може звернутися за адресою
cgo@ioff.org для обговорення можливих варіантів):

 • Походять з України і мають намір повернутися і надавати послуги пацієнтам в Україні
 • Мають ступінь спеціаліста в галузі офтальмології
 • Закінчили навчання в резидентурі
 • Бажано мати досвід викладання та/або роботи на державній службі
 • Жінки-офтальмологи настійно рекомендуються до участі в конкурсі
 • Вільно володіти німецькою або англійською мовами.

Додаткова інформація:

 • Тримісячні стипендії включають стипендію в розмірі макс. 5000 євро для покриття витрат на проїзд в обидва кінці та проживання у приймаючому місті в Німеччині або будь-якій іншій країні Шенгенської зони.
 • IOFF допоможе направити стипендіатів IOFF-CBM на стажування в приймаючі центри IOFF (переважно університетські офтальмологічні клініки) в Німеччині або іншій країні Шенгенської зони.
 • Стипендіати IOFF-CBM повинні мати при собі (туристичний) страховий поліс для покриття можливих надзвичайних ситуацій під час перебування в Німеччині.
 • Не потрібно виконувати навчальну програму, але необхідно відповісти на індивідуальні та повторювані питання стипендіата з його підспеціальності.
 • IOFF перерахує кошти одразу після завершення всіх організаційних моментів, пов'язаних зі стажуванням.

Виникли запитання?
Будь ласка, відвідайте www.ioff.org або напишіть на cgo@ioff.org

Філатовські читання – 2023

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі науково-практичної конференції з міжнародною участю «Філатовські читання – 2023», яка буде проходити 24-26 травня 2023 року у м. Одеса, на базі ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України», Французький бульвар 49/51.

Організаторами конференції є ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України » та Громадська організація «Товариство офтальмологів України» за підтримки НАМН та МОЗ України. Конференція буде проходити в гібридному форматі - віртуальна участь через власну платформу. Кількість місць для фізичної участі обмежена. Реєстрація обов’язкова. Оргкомітетом подано заявку на акредитацію в EACCME, що дозволить отримати 20 балів БМР. Деталі на сайті: http://event.tou.org.ua/

РЕЄСТРАЦІЯ НА САЙТІ:

На сайті "Філатовські читання - 2023" відкрита реєстрація для участі у заході.
Як зареєструватися:
1. Сплатити участь на сайті. Включає доступ до платформи, трансляцію наукових засідань, віртуальна виставка, чат-комунікація, збірник тез, сертифікат, відвідування секцій за умови фізичної присутності на конференції – 1500 грн
2. Заповнити форму реєстрації, додати квитанцію, відправити форму. При реєстрації вказати, чи плануєте фізично відвідати конференцію. Кількість фізичних місць обмежена. http://event.tou.org.ua/registration-5/

ПОДАННЯ ТЕЗ

Запрошуємо  подати тези для публікації у збірнику матеріалів конференції.
Тези будуть розглянуті для публікації, постерних доповідей, швидких доповідей та доповідей для Кейс-марафону. http://event.tou.org.ua/submission/

 

ЧЛЕНСЬКІ ВНЕСКИ 2023

Запрошуємо членів ТОУ сплатити членські внески за 2023 рік та оформити передплату на друковану версію Офтальмологічного журналу через Укрпошту.

Розмір членських внесків становить 300 грн. на рік.

Підписка на журнал окремо через “Укрпошту”. Вартість підписки через Укрпошту разом з пересилкою складає 826,00 грн.

СПЛАТИТИ ЧЛЕНСЬКИ ВНЕСКИ ЧЕРЕЗ PORTMONE

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ ЧЕРЕЗ УКРПОШТУ

Для нових членів ГО "Товариство Офтальмологів України"

Для того, щоб стати членом ТОУ потрібно заповнити онлайн реєстраційну анкету.

Заповнити онлайн реєстраційну анкету

Завантажити квитанцію про сплату членського внеска

Для оплати онлайн необхідно заповнити усі поля, вказати ПІБ, призначення платежу - Членські внески до Товариства за 2023 р. та зробити оплату.

СПЛАТИТИ ЧЛЕНСЬКИ ВНЕСКИ ЧЕРЕЗ PORTMONE

© 2004 - 2022  Admidio