Резолюція науково-практичної конференції офтальмологів Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей України «Актуальні питання офтальмології»

20-21 вересня 2017 р. в м. Чернівці відбулася науково-практична конференція офтальмологів Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей України «Актуальні питання офтальмології». Захід проведено ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» спільно з ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет» при підтримці Чернівецької облдержадміністрації та міської ради, Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації згідно з планом організаційних заходів МОЗ України, НАМН України та реєстром з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2017 році.

В роботі конференції прийняли участь 336 делегатів з Чернівецької, Одеської, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Львівської, Тернопільської, Харківської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської, Хмельницької областей України та м. Києва.

До збірника матеріалів науково-практичної конференції увійшло 104 наукові публікації, в т.ч. лекційні матеріали.

На засіданнях представлено 36 лекцій та доповідей науковцями Одеси, Чернівців, Вінниці, Києва, Львова, Харкова та Хмельницького.

Після слухання та обговорення доповідей учасниками науково-практичної конференції була прийнята резолюція:

1. Впроваджувати в практичну діяльність новітні технології та принципи лікування очної патології.

2. Забезпечити проведення щорічних скринінгових обстежень хворих на цукровий діабет з метою своєчасного виявлення діабетичної ретинопатії.

3. Забезпечити своєчасне направлення хворих на увеїти, іридоцикліти, кератокон’юктивіти у ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» для уточнення діагнозу та визначення тактики лікування.

4. Посилити диспансерний нагляд хворих на тяжку офтальмопатологію: новоутворення очей та орбіти, глаукому, патологію сітківки, діабетичні ураження очей, наслідки пошкоджень органа зору.

5. Забезпечити своєчасну діагностику і лікування дитячому населенню з порушеннями бінокулярного зору, аномаліями рефракції і амбліопією.

6. Впроваджувати в практичну діяльність комплексне лікування при аномаліях рефракції з застосуванням діодної лазерної стимуляції сумісно з нутрієнтною терапією.

7. Впроваджувати сучасні лікувально-діагностичні та клінічні технології з метою раннього виявлення туберкульозу очей.

8. Впроваджувати сучасний підхід до лікування вітрео-макулярного синдрому з метою раннього виконання інтравітреальних втручань та профілактики розвитку ідіопатичного макулярного розриву.

9. Забезпечити дитяче населення всіх областей України, особливо дітей раннього віку та дітей сільської місцевості, профілактичними оглядами та підвищити їх якість.

10. З метою підвищення професійного рівня офтальмологів та удосконалення їх майстерності, продовжити традицію проведення щорічних міжобласних конференцій для офтальмологів 3-4 регіонів України під керівництвом ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України». У зв’язку з 80-річчям заснування Товариства офтальмологів України, вирішено у 2018 році провести Всеукраїнську науково-практичну конференцію офтальмологів, присвячену ювілейній даті, в м. Вінниці 12-13 вересня.