Резолюція науково-практичної конференції офтальмологів Полтавської, Кіровоградської, Сумської, Черкаської, Чернігівської, Харківської областей України «Актуальні питання офтальмології»

5-6 жовтня 2016 р., м. Полтава

5-6 жовтня 2016 року в м. Полтава відбулася науково-практична конференція офтальмологів Полтавської, Кіровоградської, Сумської, Черкаської, Чернігівської, Харківської областей України «Актуальні питання офтальмології». Захід проведено ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» спільно з ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» та Полтавською обласною клінічною лікарнею ім. М.В. Скліфосовського при підтримці Полтавської облдержадміністрації та міської ради, Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації згідно з планом організаційних заходів МОЗ України, НАМН України та реєстром з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2016 році.
В роботі конференції прийняли участь 332 делегата з Полтавської, Одеської, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей України та м. Києва.
До збірника матеріалів науково-практичної конференції увійшло 88 наукових публікації, в т.ч. лекційні матеріали, фахівців з міст України: Одеси, Полтави, Львова, Києва, Дніпра, Запоріжжя, Харкова, а також з Грузії (Кутаїсі).
На засіданнях представлено 53 лекції та доповіді науковцями Одеси, Полтави, Запоріжжя, Дніпра, Києва, Харкова.
Тематика засідань була присвячена епідеміології діабетичної ретинопатії та методам лікування; антиангіогенної терапії в лікуванні вікової макулярної дегенерації; радіокріохірургічному лікуванню злоякісних епітеліальних пухлин шкіри повік; захворюванню туберкулезним увеїтом; сучасним підходам до лікування регматогенного відшарування сітківки; особливостям клінічного перебігу ретинопатії недоношених та показанням до лікування, хірургічному лікуванню вроджених катаракт у дітей раннього віку, проблемам хірургії в лікуванні вроджених блефароптозов.
Відбулася спеціалізована медична виставка за участю відомих вітчизняних та зарубіжних компаній, де учасникам конференції була представлена хірургічна апаратура, медична література, продемонстровані нові фармпрепарати для застосування в офтальмології.
Після слухання та обговорення доповідей учасниками науково-практичної конференції була прийнята резолюція:
1. Впроваджувати в практичну діяльність новітні технології та принципи лікування очної патології.
2. Забезпечити проведення щорічних скринінгових обстежень хворих на цукровий діабет з метою своєчасного виявлення діабетичної ретинопатії.
3. Забезпечити своєчасне направлення хворих на увеїти, іридоцикліти, кератокон’юктивіти у ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» для уточнення діагнозу та визначення тактики лікування.
4. Посилити диспансерний нагляд хворих на тяжку офтальмопатологію: новоутворення очей та орбіти, глаукому, патологію сітківки, діабетичні ураження очей, наслідки пошкоджень органа зору.
5. Забезпечити своєчасну діагностику і лікування дитячому населенню з порушеннями бінокулярного зору, аномаліями рефракції і амбліопією.
6. Проводити наукові дослідження щодо ефективності сучасних методів діагностики та лікування туберкульозу очей.
7. Забезпечити дитяче населення всіх областей України, особливо дітей раннього віку та дітей сільської місцевості, профілактичними оглядами та підвищити їх якість.
8. Забезпечити 100 % огляд недоношених дітей у спеціалізованих відділеннях виходжування недоношених із групи ризику по розвитку ретинопатії недоношених та новонароджених з перинатальними факторами, які визначають високий ступінь ризику для зорового аналізатора дитини.
9. Забезпечити диспансеризацію дітей з ретинопатією недоношених у дитячих поліклінічних закладах в Полтавській, Кіровоградській, Сумській, Черкаській, Чернігівській, Харківської областях України.
10. Провести наступну науково-практичну конференцію «Актуальні питання офтальмології» для офтальмологів Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької областей України в м. Чернівці 11-12 жовтня 2017 року.