Резолюція Всеукраїнської науково-практичної конференції офтальмологів, присвяченої 80-річчю заснування Товариства офтальмологів України

(12-13 вересня 2018 р., м. Вінниця)

12-13 вересня 2018 року в м. Вінниці відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція офтальмологів, присвячена 80-річчю заснування Товариства офтальмологів України. Взяли участь 409 фахівців офтальмології та суміжних спеціальностей з областей України: Вінницької, Одеської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької.

Дводенна програма конференції складалася з 10 засідань, в т.ч. сателітного симпозіуму та електронної постерної секції, трьох засідань «Філатовської школи», присвячених пріоритетним напрямкам офтальмології: патологія кришталика, глаукома, діабетичні ураження очей, травматичні ушкодження очей, патологія сітківки, інфекційні захворювання очей, розлади бінокулярного зору, аномалії рефракції. В засіданнях конференції, в т.ч. на школах, з доповідями прийняли участь 65 українських та зарубіжних фахівців, які представили свої інноваційні рішення, винаходи, вдосконалення в галузі офтальмології та суміжних спеціальностях.

До збірника матеріалів науково-практичної конференції увійшло 77 наукових публікацій, в т.ч. лекційні матеріали.

За результатами обговорення доповідей та обміну досвідом учасниками науково-практичної конференції була прийнята резолюція:

1. З нагоди 110-річниці від дня народження академіка Пучковської Надії Олександрівни, ухвалити звернення щодо увічнення пам’яті великого вченого назвою вулиці в місті Одесі.

2. Направляти хворих на увеїти, іридоцикліти, кератокон’юктивіти у ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» для уточнення діагнозу та визначення тактики лікування.

3. Посилити диспансерний нагляд хворих на тяжку офтальмопатологію: новоутворення очей та орбіти, глаукому, патологію сітківки, діабетичні ураження очей, наслідки пошкоджень органа зору.

4. Забезпечити дитяче населення областей України профілактичними оглядами та підвищити їх якість.

5. Забезпечити своєчасну діагностику і лікування дитячому населенню з порушеннями бінокулярного зору, аномаліями рефракції і амбліопією.

6. Впроваджувати сучасні лікувально-діагностичні технології з метою раннього виявлення туберкульозу очей.

7. Звернути увагу на правильну організацію надання невідкладної офтальмологічної допомоги при травматичних ушкодженнях очей. Обов’язково направляти пацієнтів з тяжкою посттравматичною патологією до спеціалізованих офтальмотравматологічних центрів.

8. Рекомендувати створення офтальмотравматологічного центру в м. Вінниці.

9. З метою підвищення професійного рівня офтальмологів України під керівництвом ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» в м. Івано-Франківську 9-10 жовтня 2018 року.